Kdopak by se popu bál? Labello a jeho tučná taneční selekce

11. červen 2020

Čtvrtý díl Flámu zavítal do útrob POPu. Tak se jmenuje debutové album pražského rappera Labella, který si připravil výběr z hard hitting hitů, co pomáhaly formovat zvuk jeho nové desky. Žižkovský seladon a ultra influencer ve studiu probral svůj vztah k fotbalu i rychlému občerstvení. Pusťte si nový Flám hezky zčerstva!

V pondělí se na domácí rapové scéně skloňovala především tři písmena – POP. Pražský burger král a zakládající člen družstva Die Mannschaft Labello vydal stejnojmenný albový debut a dva dny nato zavítal do Flámu představit výběr z hitových hroznů, kterými si sladí nejedno ráno. Ve smooth selekci zprvu střídá Suga Suga She Wolf od Shakiry – brzy se ale BPM i ruce pohnou nahoru.

Kewu a Labello

Slabost pro eurodance vibe Labello nezastírá ani na nové desce – do playlistu se pumpovací manýry vkradly tu s belgickou spojkou Technotronic, jinde s party-master-chefem Gigi D’Agostinem. Historický exkurz s použitím Wikipedie přinesl své ovoce, když byl přesně datován první a zároveň dost možná poslední track Lunetic (tehdy ještě spíš pre-Lunetic) v angličtině. Škoda, že tuhle flow kluci opustili. Libor, jak zní Labellovo křestní jméno, však nikoliv.

Kolenním kloubům se po tomhle fyzickém freestylu odlehčilo až zapojením pánevního dna s Ciarou a Destiny’s Child. Tyhle lásky nerezaví – stejně jako verbální nepřilnavá pánev, na které Labello skládá své krystalicky čisté zpovědi a životní moudra přetavená do tracků. Ty na albu POP dosahují hodně klubových proporcí, které se ve Flámu bohužel pro nadbytek příliš bujarých výrazů nepovedlo plně osahat. Vám však blízký kontakt s Labellovým albovým debutem – a jeho zastávkou ve Flámu – vřele doporučujeme.

Kolikrát musel Labello střídat, když naposled hrál fotbal? Píše texty vsedě? A co na to Lunetic? Poslechněte si čtvrtý díl Flámu s pražskou rapperskou hvězdou.

Playlist:

Labello – Vintage
Baby Bash – Suga Suga
Shakira – She Wolf
Technotronic – Pump Up The Jam
Ciara – Oh ft. Ludacris
Lunetic – Go Go Very Good Boy
Gigi D'Agostino – L'Amour Tojours
Opus III – It's A Fine Day
Dinamarca – Niños
Destiny's Child – Say My Name
Ben Suff Donk – Tricky Disco

autoři: Jan Bárta , Kewu
Spustit audio