Když mě chtěl udělat taky, byla jsem překvapená

5. listopad 2024

„Někdy to bylo jen o tom, že mám být uspokojená já. Nemuselo to být vždycky jedna–jedna. A taky jsem poznala, že cílem nemusí být vyvrcholení,“ popisuje Marie, která se nebojí říct si o to, co chce. Pro Hanu je to naopak výzva. Na své první zkušenosti se připravovala sledováním porna. Stále si není jistá, jak svůj orgasmus poznat a jak by ho měla cítit. Druhá epizoda podcastu Slast je o potěšení, ale i o očekávání a nejistotách, které mohou být s orgasmem spojené.

Upozorňujeme, že tento pořad není vhodný pro děti.

Vedle zkušeností Marie a Hany v podcastu uslyšíte také Kateřinu Kořínkovou, autorku televizní série Kronika orgasmu. Dále pak podcasterky Zuzanu a Terezii z Vyhonit ďábla nebo Lucii Krejčovou, odbornici ze sexuální laboratoře Národního ústavu duševního zdraví, která se jako jedna z mála u nás věnuje zkoumání ženského orgasmu. Konkrétně se zabývá psychofyziologickými aspekty ženské sexuální reaktivity a ženského orgasmu nebo ženskými sexuálními dysfunkcemi.

„Velmi často se setkáváme s tím, že mladší ženy mají problémy s dosahováním orgasmu. Někdy ho nedosahují pravidelně nebo jen při masturbaci,“ vysvětluje Lucie Krejčová. Dodává ale, že jen velmi malé procento žen orgasmu nedosahuje nikdy a že překážky v dosahování vrcholu potěšení u žen nejsou biologické, ale společenské.

Poslechněte si, co je to orgasm gap, co ho způsobuje a co by podle Krejčové mohlo orgasmickou propast mezi muži a ženami překlenout. Tento díl si můžete také poslechnout ve vysílání Radia Wave 5. 11. 2024 ve 22:00.

Autorka: Linda Bartošová
Dramaturgyně a kreativní producentka: Veronika Ruppert
Vizuál: Iryna Drahun
Zvukový mistr: Jan Brauner
Hudba: Laura Jašková
Premiéra: 29. 10. 2024

Kam se obrátit pro radu a pomoc:

SexHelp: Národní linka pro sexuální a genderové zdraví je anonymní telefonická linka poskytující krizovou intervenci a základní poradenství v oblasti sexuologie. Na lince lze řešit témata týkající se sexuálního zdraví a genderové identity, i obavy týkající se neobvyklých sexuálních preferencí či problematického sexuálního chování. Číslo: 314 004 002 Lze využít buď obecnou linku SexHelp nebo některou ze sublinek: SexHelp: LGBT+ pro témata spojená s genderovou identitou nebo Sexhelp: Parafilik pro neobvyklé sexuální preference či problematické sexuální chování.

proFem: Centrum pro oběti domácího a sexuálního násilí. Infolinka pro oběti sexuálního násilí a jejich blízké: každé všední úterý 19–21, (+420) 777 012 555. Anonymní online chat: st 18–21, pá 9–12. Linka právní pomoci: každou všední středu 17.30–20.30, (+420) 608 22 22 77. Poradna proFem odpoví do 10 dní.

Konsent: Boří mýty o sexuálním násilí, prevence, pořádá workshopy. Svépomocná skupina – skupina je určená pro jakoukoliv ženu se zkušeností se sexuálním násilím. 

Persefona: Pomoc obětem (a osobám blízkým) domácího a sexuálního násilí a agrese se sídlem v Brně, oběti domácího a sexuální násilí a osoby blízké. 

Někdo Ti uvěří: Tematizuje (nejen) sexuální zneužívání v církvích a náboženských společnostech. Spolek tvoří přeživší sexuálního násilí v církvích a odborníci, kteří se tématu věnují. fb.me/NekdoTiuverimailto:napiste@nekdotiuveri.cz

Centrum Anabell: Poruchy příjmu potravy, komplexní služby pokrývají poradenství a svépomocné skupiny s peer konzultanty. Terapie – pomoc prostřednictvím terapie s řešením obtížných životních situací, nutriční poradenství. Telefonická krizová pomoc – pro akutní problémy související s poruchou příjmu potravy, dotazy i první krok ke zdraví. Každý všední den zdarma k dispozici na 774 467 293.

Rozkoš bez rizika: Tato poradna slouží všem, kteří mají zkušenost s prací v sexbyznysu nebo tuto možnost zvažují. Přináší odpovědi na otázky, které souvisejí se světem prostituce. R-R má statut nestátního zdravotnického zařízení a kromě rad, jak se nenakazit, nabízí svým klientkám a klientům kompletní vyšetření na pohlavně přenosné infekce (PPI) včetně testování na HIV. Zdravotní služby poskytuje v rámci terénních programů, kdy přijedeme za Vámi, tedy přímo na scéně sexbyznysu (kluby, priváty, venkovní stanoviště apod.) či v mobilní ambulanci ve 13 krajích ČR nebo v poradenských centrech R-R Praha, Brno, České Budějovice a Ostrava.

GI Gay-Linka duševní tísně: tel: 476 701 444 nonstop, ldt.most@seznam.cz 

autor: Linda Bartošová
Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...

Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

hurvinek.jpg

3 x Hurvínkovy příhody

Koupit

„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka