Ker vareso! Udělej něco!
Hlavní ideou kampaně realizovanou o.s. ROMEA je upozornit Romy na nezbytnost jejich iniciativy a angažovanosti, pakliže jsou nespokojeni se svými stávajícími životy a chtěli by je změnit. Hosty dnešní Odpolední session byli Zdeněk Ryšavý, výkonný ředitel pořádajícího o. s. ROMEA a David Beňák, jedna z tváří kampaně, pedagog Vyšší odborné školy sociálně právní a vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví v Praze 14.
Řada podpůrných, dobře míněných projektů mnohdy končí neúspěchem pro pasivitu cílové skupiny. Za pomoci čtyř romských osobností chce kampaň Ker vareso! Udělej něco! na jejich příkladě poukázat na možnost volby každého z nás, kým budeme, jak budeme žít, jak budeme okolní společností vnímáni a jak se v ní budeme cítit.
V Odpolední session jsme mluvili o samotné kampani a městech, ve kterých by o ní lidé hlavně měli vědět? (Brno, Břeclav, Praha, Přerov, Most, Ústí nad Labem), ale i o povaze romského národnostního obrození "roma rising".
Nejposlouchanější
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor

Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.