Komiksový autor a režisér Vojtěch Mašek: Kdybych byl psem, tak hladkosrstým

1. březen 2023

V dada rubrice Brambora s vejcem tentokrát Ivana s Alešem telefonovali scenáristovi, režisérovi a komiksovému autorovi Vojtěchu Maškovi. Mimo jiné zjišťovali, co by dělal, kdyby se jednoho rána probudil jako pes a jakým druhem tohoto sympatického zvířete by v takovém případě rád byl. Režisér snímku Arvéd by prý upřednostnil stát se psem hladkosrstým a jezevčíkovitým.

Neúprosná sonda do útrob Vojtěchovy mysli ale obsahovala i zásadní otázky typu jaké slovo je otřesné, co je nejhorší smrad na světě, jak být šťastný nebo třeba čím by chtěl být obložený, kdyby byl chlebíčkem.

V hudebním okénku jsme si pustili skladbu Insomnia z roku 1995 od britské kapely Faithless. „Já spinkám Aleši krásně,“ okomentovala skladbu Ivana a Aleš tvrdil, že během skládání tohoto tracku nemohl hudebník a rapper Maxi Jazz chrupkat, protože trpěl dentálním abscesem.

Co je podle Vojtěcha nejvíc mysteriózní záležitost v lidském životě? Kterou barvu nemá rád a čeho se štítí? A co Aleš vyčetl z internetových horoskopů? Poslechněte si celou Bramboru s vejcem a všechno se dozvíte.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.