„Krásná atmosféra.“ Startér hodnotily expertky na zasněnost z Viah

11. listopad 2019

Za pár dnů vydají nový singl Samurai a před sebou mají velké plány. Poprosili jsme Vi, Eleni a Rosalii, aby k nám přišly rozcupovat pár nadějných, neobjevených kapel, než se samy rozlétnou do výšin popového nebe. 

 A holky nakonec byly opravdu milé. Novinku od Adama Václava, frontmana krušnohorské kytarovky Sorry Holka, pochválily za její zasněnost. Song Z města, který Adam vydal pod hlavičkou sólo projektu Senasi, balancuje na pomezí shoegazeu s post rockem a podle děvčat z Viah jako by vystihoval atmosféru nočního města. Jakub s Jonášem přidali něco o tom, že by to příště chtělo ještě trochu songwritersky dotáhnout, přidat ještě nějaký twist, aby se člověk ze snu nepropadl do limbu. Ale rozhodně – atmosféra silná!

I druhou novinku, píseň od kapely Divnotaj, kterou vede básník a muzikant Dalibor Hrubeš, holky z Viah pochválily. I když tentokrát s výhradami. Ve frontwomance Vi pomalý track Vlaky moc nezanechal a vytkla mu trochu nemoderní zvuk. Naopak Jonáš s Kubou produkci pochválili. Jonášovi připomněl kapelu letos tragicky zesnulého Davida Bermana Purple Mountains, jenže k nim chybí Divnotaji zásadnější texty. Takové texty, které by člověka pomalu srazily na kolena, přesně tak, jak je uměl psát Berman. 

Kromě neobjevených kapel jsme ale ve Startéru zahráli i zbrusu nový singl Viah! A nebyl by to pořádný Startér, kdybychom děvčata nedonutili si na mikrofon svou hudbu zkritizovat! Poslechněte si Startér s expertkami na zasněnou atmosféru a pošlete vlastní track na starter@rozhlas.cz.

autoři: Jakub Kaifosz , Jonáš Zbořil
Spustit audio