Krásy Lisabonu, alopecie a udržitelný šatník. Z top výběru Radia Wave vám zaručeně povolí svěrače

29. srpen 2022

Prázdninový výběr nejlepších příspěvků Radia Wave je tentokrát namířen k otázkám otřásajícím samotným základem naší existence. Příspěvky zkoumají jednotu těla a mysli, ptají se, kvůli jakým otázkám se můžete zamilovat do vraha, a zvou nás do města rozkročeného mezi starým světem a nekonečnem.  Dojde i na zemitější témata – komik Štěpán Kozub slibuje, že pokud vám během jeho vystoupení povolí svěrač, vrátí vám vstupné. Zpěvák Jordan Haj pak přiblíží svou zkušenost s alopecií. 

Hudební playlist pro devátý prázdninový týden si můžete poslechnout pod úvodní fotkou. Aktuální výběr z našich nejlepších pořadů najdete pod článkem.

V posledním z letních kurátorovaných plejáků Radia Wave se prolíná prázdninová dovolenková euforie s melancholií ze zvolna končícího léta. Playlist tohoto týdne připravil hudební dramaturg Radia Wave a moderátor podcastů Čelisti a Brambora s vejcem Aleš Stuchlý: „Moje hodinka je zvukově divokou poctou (nejen) arabskému hudebnímu světu a živelné africké scéně: od egyptského hitmakera Hassana Shakoshe po Petra Skoumala, od syrského barda Omara Souleymana po izraelskou divu Nogu Erez, od popových excentriků Fiery Furnaces po mystické rappery Shabazz Palaces. Pojítkem celého setu pak zůstává můj celoživotní oblíbenec, britský zpěvák a skladatel Damon Albarn – selekci rámují tracky z jeho desky natočené s malijskými muzikanty, zazní ukázky z nejméně doceněného (a nejoriginálnějšího) alba Blur i jeho píseň pro slavné nevidomé duo Amadou & Mariam.“

autor: Radio Wave
Spustit audio