Kubistické reggae, kolabující footwork a Arca úmluvy. Podivné bangery, co nedostanete z hlavy

5. srpen 2021

Smooth tracků máme všude v létě kolem až až. Tedy nic proti nim, ale v tomhle Flámu jsme se vypravili na druhou stranu barikády líbivosti, ke skladbám, které nám za poslední dekádu utkvěly v hlavě – především proto, že jde o vysloveně podivné exempláře v klubovém ekosystému.

Naše cesta za bangery, které spojuje „weird flex“ (S/O Dj Detweiler) nás zavedla o deset let zpátky, k labelům jako Bromance, No Brainer nebo Planet Mu. Zastoupena byla nová francouzská klubová vlna se jmény jako Canblaster, Para One a Teki Latex, ale i opilý námořník Joe z britské značky Hemlock, Kuedo se svým bladerunnerovským juke kolapsem nebo příjemný ptakopysk od producenta PL€A$UR€.

Potěšení bylo ale i zavzpomínat na kubistické reggae z dílny notorického IDM inovátora Venetian Snares. V porovnání s ním už pak ultra ulítlé beatové experimenty od Arcy a SOPHIE nezní až tak mimo mísu. Mezi námi – v téhle misce klubových podivností rozhodně nešátráme naposled.

Jak Marcus Price potkal Carli? Jak se pracuje na homeoffice v kolabujícím kosmu? A na jakého žlutého plyšového patrona podivných beatů jsme zapomněli? Poslechněte si Flám plný ulítlých bangerů!

autoři: Jan Bárta , Kewu
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.