Laštovka a Jiřička v šedivých odstínech

23. září 2010
00476313.jpeg

Pražská galerie NoD si pro vás opět připravila zhruba třítýdenní výstavu mladých umělců. Tentokrát se jedná o díla dvou malířek, kterými jsou Eva Jiřička a Jana Laštovka. Obě autorky se rozhodly svá díla prezentovat na jedné výstavě, protože mají hodně společného, i když to na první pohled nevypadá. POSLECHNĚTE SI: Pozvánku na výstavu v NoD

K tomu, aby udělaly společnou výstavu je vedla hlavně jejich oblíbená šedivá barva. Jana maluje západy slunce, které by každý z nás čekal v krásných teplých barvách - v šedivých odstínech. Sama přiznává, že zpočátku měla barevné západy v úmyslu. Ale protože na obrazech pracovala v zimě, kterou nemá příliš v lásce, přišla jí šedivá výstižnější.

00476317.jpeg

Eva si zase našla zálibu v šedivých vypínačích. Považuje je za univerzální obraz, který má v bytě na stěně každý. Sama říká, že doma žádné obrazy nemá, protože jí rozčilují. A pak se tedy náhražkou za umělecké dílo stává vypínač.

Vernisáž výstavy proběhne 6. listopadu od 19 hodin ve zmíněném NoD. Její součástí bude i skladba pro klarinet a smyčcový kvartet Sluneční hodiny. Složil ji speciálně pro výtvarné dílo Jany Laštovky Jiří Hájek. Zahraje vám ji Felix Slováček, Eliška Dvorská, Anna Vaňková, Matěj Kroupa a Petr Soukup.