Liberatura o Tvaru

13. únor 2013
Liberatura

Adam Borzič v českém literárním světě poslední léta zastupoval zejména mladou básnickou skupinu Fantasía, která celkem úspěšně provětrává současnou českou poezii. Od ledna letošního roku se ale Borzič chystá přinést čerstvý vzduch i skrz literární obtýdeník Tvar, a sice jako jeho nový šéfredaktor.

První úkol, se kterým se Borzič musí v čele Tvaru vypořádat, je poměrně těžký: přežít snížení rozpočtu na financování živé kultury, do které spadají i literární časopisy. Jak se s málo penězi Tvar vypořádá? A potřebuje vůbec malá česká literatura více než tři literární magazíny? A co o svém rozpočtovém kroku vůbec soudí ministerstvo kultury? Stejně jako Adam Borzič, i mluvčí ministerstva Markéta Ševčíková nám poskytla vyjádření. Ať už vás zajímají názory obou stran ve sporu o financování, nebo si chcete jen poslechnout něco o nové koncepci magazínu Tvar, poslouchejte Liberaturu.

Adam Borzič (*1978) český básník, překladatel, publicista a terapeut. Je členem básnické skupiny Fantasía. Je autorem stejnojmenné sbírky Fantasía (s Kamilem Bouškou a Petrem Řehákem, 2008) a Rozevírání (2011). Od ledna 2013 působí jako šéfredaktor literárního obtýdeníku Tvar (www.itvar.cz).

autoři: Karolína Demelová , Jonáš Zbořil
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.