Liberatura s Tvarem
V dalším díle Liberatury jsme se bavili o literárním obtýdeníku Tvar. Hostem byl Lubor Kasal, šéfredaktor tohoto periodika. Tvar je zaměřený především na současnou českou literaturu a literární kritiku. Publikuje původní poezii a prózu, rozhovory, kulturní publicistiku, literárněvědné a literárněhistorické studie.
Proč se stal z týdeníku Tvar obtýdeník? Jak se vymezuje vůči ostatním literárním periodikům? A má dnes vůbec smysl vydávat literární časopisy v tištěné podobě?
Lubor Kasal (1958) se narodil v Praze. Po maturitě na gymnáziu studoval dva semestry stavební fakultu ČVUT. V roce 1984 absolvoval Pedagogickou fakultu UK v Praze. Pak byl jazykovým a nakladatelským redaktorem. Od září 1990 pracoval jako redaktor v literárním časopise Tvar, od května 1993 do konce roku 2000 byl jeho šéfredaktorem. Po pěti letech se na tento post vrátil. Vydal básnické knihy Dosudby (1989), Vezdejšina (1993), Hlodavci hladovci (1995), Jám (1997), Hladolet (2000), Bláznův dům (2004) a Orangutan v továrně (2008).
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.