Melancholie zpoza masky. Britský rapper CASISDEAD vydává jedinečné debutové album

3. listopad 2023

CASISDEAD má venku očekávanou desku Famous Last Words, a nejen na ni se podíváme v našem speciálu s Fussem z A51. Od začátků CASe, až po DJ set ve studiu.

Britský rapper CASISDEAD, jenž se skrývá pod silikonovou maskou byl vždy tak trochu mimo tradiční grimovou scénu. To platilo už v jeho začátcích v roce 2005, ale dvakrát tolik potom v současnosti – v roce 2023, kdy konečně vydává své debutové album Famous Last Words. A jak jsme avizovali, připravili jsme si k této kulturní události speciál, do kterého dorazil coby posila DJ a milovník nočních jízd autem za ozvuku syntezátorů Fuss z A51. Ten si přichystal DJ set, ve kterém otestuje naše nové hudební stroje.

V našem speciálu o záhadném raperovi, který si kdysi říkal CAS, jsme se podívali jak do jeho hudební minulosti, tak i na jeho netradiční pojetí rapu. A v neposlední řadě potom hlavně na jeho aktuální debutovou desku, která je plná melancholie, storytellingu, cyberpunkové atmosféry a mnoha zajímavých spoluprací. Počínaje synth-popovou zpěvačkou Desire, pokračujíc hudebním producentem Stranger Things, až po člena uskupení Pet Shop Boys.

Odkud se vzal CASISDEAD? Jak vypadá jeho svět? A kdo je to Faze Mijazaki? Ve Scéně s Opakem Dissu se dozvíš víc.

Spustit audio