Méta Monde

1. srpen 2022

Setkali se v IT firmě, teď spolu programují synťáky – songwriter a klavírista Jakub Baierl s digitálním umělcem Romanem Gordienkem dohromady tvoří synthpopové duo Méta Monde.

Loňskou výhru v talentové soutěži Startér jim zajistil vzletný singl Dying, který je součástí jejich albového debutu Méta Mondes z roku 2020. Na něm posluchače zvali k ohledávání kosmických metasvětů prostřednictvím harmonických syntezátorů, dunivých basových linek, pod kůži vrývajících se refrénů i spletitých textů. Úspěch v hitparádě neobjevených Radia Wave završilo v Praze usazené duo natočením chytlavého tracku So Sad, který producentsky zaštítil Lazer Viking. S ním aktuálně pracují také na singlové novince, která zvukově mísí new wave, post-punk a disco.

Méta Monde

They met while working in IT and have since moved on to spend most of their time programming synthesizers together. Songwriter and producer Jakub Baierl and digital artist Roman Gordienko have risen to fame as synthpop duo Méta Monde by winning Radio Wave’s talent scouting show Startér with their hit single Dying from their debut album Méta Mondes (2020). Their next single So Sad, produced by Lazer Viking, saw Méta Monde embrace a tighter, bass heavy sound full of aggressive synth stabs and ultra-danceable beats. Méta Monde are currently working on new music blending post-punk, new wave and disco with Lazer Viking reprising his role as their producer.

Spustit audio