Móda, extravagance a bizáry: Návštěva u ředitelky módy Jany Pakočky

8. září 2020

Jana Patočková aka Pakočka je jednou z autorek blogu Vývařovna. Stejně jako v jídle i v módě má slabost pro klasiku i bizáry. Vystudovala historii módy na univerzitě v Římě. A možná i díky tomu umí zkombinovat laciný kýč a kvalitní design tak, že to vypadá skvěle, stylově  a vtipně zároveň. Svými outfity ironicky glosuje aktuální společenská i politická témata, feminismus a módní influencerství.

„Tenhle červený svetr je hodně podobný tomu, který nosil Jan Hamáček během pandemické krize, akorát má na bradavkách černá srdíčka,“ vytahuje Jana jeden ze svých oblíbených kousků. Dohadujeme se o tom, proč česká média nerozeznala, že slavný covidový svetr je ve skutečnosti flíska. „Já tomu ale taky říkala svetr, ty mediální informace změnily podstatu věci a z flísové mikiny se prostě stal svetr,“ směje se Pakočka.

Janiny outfity jsou jako ironické komentáře k současnému životnímu stylu. Zároveň se ale nestaví do role zachranitelky světa ani vzoru udržitelného oblékání. K jejím guilty pleasures patří obsáhlá sbírka plastových dřeváků a velkou část jejího šatníku zabírají věci z levných módních řetězců. „Jsou to věci, co mám už řadu let, klidně je pár let nenosím a pak je zase vytáhnu. Sice mám hodně staré rychlé módy, z období, kdy jsem to hltala, ale nosím ji hodně pomalu,“ říká Pakočka.  

Proč by Jana Pakočka chtěla nahlédnout do šatníků Marka Vašuta a Petra Marka? A na jaké brněnské adresy nás pro příští natáčení Šatníků vyslala? Poslechněte si v podcastu Šatníky.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.