Na politiku myslím každý den, už si nevzpomínám na bezstarostné Slovensko, říká rapper Dušan Vlk

7. březen 2024

Podcast Vlna před vyprodaným koncertem v pražském Paláci Akropolis navštívil jeden z výrazných členů slovenské undergroundové scény, rapper Dušan Vlk. Jaké to je opustit po letech korporát a vydat se na výhradně na hudební dráhu? Jak jde dohromady rap, punk a otcovství? A může nám zlost dodat naději v temných časech?

„Oficiálně jsem teď na otcovské dovolené se svým mladším synem, můžu se hudbě věnovat víc, zatím mi ale kryje záda i rodičovská,“ říká o svém odchodu z full time zaměstnání prešovský hudebník. Co mu umožnilo začít se hudbě věnovat naplno? „Začalo se mi dařit na Tiktoku, některé moje skladby tam začaly trendovat, zvětšila se mi fanbase a hudba mi začala vynášet nějaké peníze.“

Dotýká se ho nějak současná politická situace na Slovensku? „Znám lidi, kteří už přišli o práci, já jsem zatím v pohodě. Častokrát mi ale dochází, kolikrát denně nad politikou přemýšlím. Jak často si uvědomuji, že za našimi hranicemi probíhá válka, že slovenští politici se chovají hrozně. Už si ani neumím představit, jaké by to bylo, kdyby bylo všechno v pohodě,“ popisuje.

Proč Dušan Vlk málem přestal dělat hudbu, když se mu narodil první syn? Poslechněte si celou Vlnu.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.