Když můj track vystřelil do žebříčku, šel jsem dál roznášet pivo, říká rapper Rohony

8. leden 2024

Vlna se tentokrát vypravila do městysu Stařeč u Třebíče, kde aktuálně sídlí zářící hvězda českého rapu Rohony. Hudebník sem do svého domovského prostředí podle vlastních slov utekl před elitářským městským životem a v domě po rodičích dal dohromady desku Superfly, na které kombinuje současný zvuk s citacemi bigbítových klasik a vzdává hold hudbě, která ho provází od dětství.

Nešlápl vedle. Poprvé v kariéře se rovnou se třemi tracky před koncem minulého roku dostal do digitálního žebříčku. Na křest ve vyprodaném kulturním domě ve Stařči dovedl přitáhnout lidi z celé republiky. Co má podle něj společného bigbít a rap? Je nová deska romantická? A co dělal, když se dozvěděl, že jeho song je ve stovce nejposlouchanějších na internetu?

„Vždycky mi to přišlo jako největší klišé, když někdo popisoval, jak se stal slavným přes noc. Vážně se mi to ale stalo, míval jsem spíš menší dosah a čísla. Jedno ráno jsem se ale probudil a měl jsem SMS zprávu od manažera, že můj track je v digitálním žebříčku. Přečetl jsem si to a šel pracovat do hospody jako normálně, už se mi ale vážně nechtělo,“ směje se rapper v salonku hostince ve Stařči, kde donedávna pracoval. S tím už ale seknul, všechnu energii se snaží znovu vkládat do hudby.

V které skladbě zpívá sborově Rohonyho rodina a nejbližší přátelé? Poslechněte si celou Vlnu.

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.