Rapové tažení z Vysočiny na Mont Blanc. Rohony na nové desce hrdě brojí za Arpar

7. říjen 2022

S číslem deset na dresu a na čele přišel do studia na rozhovor třebíčský rodák Rohony, se kterým jsme probrali vše od debutu přes novou desku Arpar až po Žižku.

Rodák z Vysočiny, bývalý člen Addict Sound, rapper, milovník tenisu a fotbalu Rohony vydal po roce od alba Australian Open 2016 novou desku. Její název je Arpar a vznikala kompletně ve spolupráci s producentem mdmxboy a vizuálním umělcem, který si říká Zálešák. Na Arparu se hned na několika skladbách objevil jeho kolega Yeezus2020, a kromě něj slokou přispěli taky Hugo Toxxx nebo Vercetti.

Arpar je tučná deska s produkcemi jak na válečné tažení a Rohony se zdá být připraven na přechod nejenom přes Mont Blanc. Pokud tedy hledáte na tuzemské rapové scéně hutný soundtrack do nájezdu zimy, možná jste ho právě našli. Naše vozová hradba je ready.

Jaký track z Arparu by poslouchal Jan Žižka? Kdo všechno stojí za uskupením Rohony? A co je s mrtvým Maratem? Dozvíte se ve Scéně s Opakem Dissu.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.