Náš nový singl je sonda pod okoralou vrstvu na lidskym srdci, popisuje kapela Cold Meat Party

4. červenec 2023

Další mimosezónní speciál Startéru přivítal ve studiu kapelu Cold Meat Party, která je původem z Plzně, v současné době se ale (s novým basákem) pohybuje v Praze a připravuje debutové album. To zatím předznamenávají dva singly – psych-apokalyptický Last Day on Earth, s kterým soutěžili, a novinka Vacant Lot. Honza, Petr, Dalibor a Pavel se postarali mimo jiné o feel-good playlist plný indiečka a vlivů, z kterých čerpají.

Je pravda, že už je to osm let? „Jo, hodně to letí,“ říká frontman Honza Podskalský a vzpomíná na začátky s kytaristou Petrem Jiskrou, s kterým Cold Meat Party v Plzni v roce 2015 založil. Start kapely je hodně spojen také s tamním klubem Anděl. „Moc rádi se tam vracíme,“ říkají. Cold Meat Party si prošli četnými proměnami složení a jednotliví členové jsou zaneprázdněni také dalšími kapelními projekty (Island Mint nebo Page Turners), a tak má plnohodnotný albový debut přijít teprve letos.

Singl Last Day on Earth, z kterého jsou cítit třeba australští Babe Rainbow, v uplynulém ročníku rozvlnil porotu Startéru a společně s čerstvým Vacant Lot ho Cold Meat Party považují za jakýsi fresh start kapely. „Člověk má ta propojení v mladém věku silnější než později v životě, kdy už tak jako okorá. Tohle je taková sonda pod tu okoralou vrstvu na lidskym srdci,“ říká Honza o tématech, kterých se text Vacant Lot dotýká.

A jak v Cold Meat Party probíhal nábor nového basáka Pavla? „Věděl jsem, že hraje s Page Turners. Potkal jsem ho někde na ulici, zrovna šel slušně do školy,“ vypráví Honza. Řeč mezi nimi rozhodně nestála, vášnivě se spolu začali mluvit o americké indie-rockové kapele Broncho. A bylo.

Budeme moc rádi, když ve středu 26. července přijdete podpořit Marjari a Tresku Jednoskvrnnou na letní Startér Showcase na pražském Stalinu, kde obě kapely z finálové trojky hitparády neobjevených vystoupí živě.

Jak se daří kloubit více kapelních projektů naráz? Která zajímavá jména najdeme na plzeňské hudební scéně? A chodí Honza Podskalský všude pozdě? Poslechněte si mimosezónní speciál Startéru s kapelou Cold Meat Party.

autoři: Filip Černý , Tereza Odehnalová
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.