Návykové hlazení. Hudbu heboučkou jako kočička produkují Bakar nebo Nessa Barrett

29. červen 2023

Poprvé po 42 letech se stalo, že první dvě místa amerického singlového žebříčku obsadily country songy. Za nový milník v éře streamovacích platforem jsou zodpovědní Morgan Wallen a Luke Combs – druhý zmíněný sice s předělávkou písně od Tracy Chapman, i tak se to ale počítá. Co dalšího se počítá, jsou žebříčkové úspěchy jihokorejského boybandu Ateez nebo rappera Gunny, který vydal své první album bez hostovaček. Došlo i na hlazení!

„Je to heboučká kočička, jak teď poslední dobou říkám,“ vypadlo z Annabelle po poslechu hladivých nových singlů od londýnského indie písničkáře Bakara a americké zpěvačky Nessy Barrett. Ta prý píše songy od chvíle, co se naučila chodit a mluvit. Nebylo to ale pouze příjemné, Annabelle si musela protrpět třeba vysamplovanou Barbie Girl od dánsko-norské skupiny Aqua.

Soudě dle nedávných titulků hudebních webů, se na koncertech rozmohl jeden nešvar, a sice házení věcí po vystupujících. Po nedávném incidentu na show Bebe Rexhy, kterou někdo trefil smartphonem do hlavy, teď všechno posunul na novou úroveň člověk z publika koncertu Pink. Během vystoupení jí totiž na pódiu přistál pytlík s šedým prachem. Proč?

Kdo zazářil na letošních BET Awards? Co si myslet o tom, že Drake vydal sbírku básní, kterou podpoří novým albem? A je pravda, že sebou Sam Smith plácl o zem? Pusťte si čerstvý díl Velkých čísel!

autoři: Filip Černý , Annabelle
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.