Neomlouvejte se za to, co máte na sobě! O divné módě a dobrém pocitu s Magdou Žůrkovou

6. únor 2024

Magda zná módu z různých úhlů, jako novinářka, stylistka nebo organizátorka fashion eventů. Říká, že se ráda obléká divně, ale pro mě patří vždy k nejlépe oblečeným lidem v místnosti. „Když jsem venku s kamarády, zakazuju jim říkat cizím lidem, že jsem stylistka. Jakmile to udělají, všichni se mi začnou omlouvat za to, co mají na sobě. Nebo se ptají, co by měli nosit,“ popisuje Magda. Poslechněte si, co v takových případech odpovídá.

„Mám ráda „na ryby“ vibe, baví mě věci, ve kterých vypadám trochu divně,“ popisuje Magda. Přiznává, že ji vždy bavilo oblékat se jinak, než ostatní. „V Olomouci, kde jsem vyrůstala, to ani nemuselo být nic extra výstředního. Když jsem chodila na střední v Zábřehu na Moravě, nosila jsem třeba velký červený kabát a to úplně stačilo. Lidi koukali, vůbec to nedávali,“ vzpomíná.

Magda říká, že měla štěstí na rodiče, kteří ji i její sestru odmalička podporovali. „Nikdy mi díky tomu nevadilo, že jsem vypadala jinak, než ostatní. Rodiče nám nijak nepokřivili pohled na sebe nebo na svět okolo nás. Mohly jsme díky nim být své, autentické.“

K Magdiným oblíbeným outfitům patří sako nošené jako minišaty s kratičkými šortkami. S kraťasy nebo mini sukněmi ráda kombinuje taky oversized pánské bundy nebo mikiny. Probíráme se jejím šatníkem, ve kterém se potkávají něžné romantické halenky a šaty s elegantními pánskými saky a oversize sportovními nebo outdoorovými bundami.

Poslechněte si rozhovor o osobním šatníku stylistky a brand manažerky Magdy Žůrkové.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.