Neřešil jsem, jestli to album bude moc otevřené, říká o své nové desce rapper Paulie Garand

13. listopad 2022

Hostem nového dílu Pochlap se byl tentokrát rapper a umělec z Liberce Paulie Garand. Paulie, který pravidelně vydává novou tvorbu, se v rozhovoru rozpovídal o své nejnovější desce Amonit a o hlubokém vztahu, který měl se svým dědou.

„Vydáním alba práce teprve začíná, jelikož je potřeba tu desku rozprostřít do co nejširšího publika. Stojí to hodně energie, postupně z tebe ale odpadávají břemena a ty síly si musíš nechávat. U této desky jsem to měl celé naplánované. Udělám předem poslechovku, pak release party. No a moje tělo vypovědělo týden před vydáním. Takže období, kdy se těšíš, že budeš podepisovat a budeš na obláčku, jsem proležel,“ vysvětluje Paulie, jak probíhaly přípravy na vydání posledního alba.

V osobním rozhovoru se taky svěřil s tím, co jeho tvorbu poslední dobou nejvíce ovlivnilo. „Album jsem začal psát za toho nejsilnějšího covidu, což bylo pro mě nejtěžší období. Deska je totiž věnovaná dědovi, který umřel. S bráchou jsme se k němu chodili vypovídat, řešit s ním jakýkoli problém. A když tady nebyl, tak jsem to prázdno vyplňoval tím, že jsem chodil do studia a psal. Neřešil jsem, jestli to bude moc otevřené,“ vypráví Paulie a doplňuje, že děda pro něj byl největší vzor, ke kterému vzhlížel.

Je těžké v dnešní zrychlené době vytvářet kvalitní tvorbu? Jaké plány má Paulie se svým domem v Liberci? A patří mezi lidi, co se nesvěřují? Poslechněte si nový díl Pochlap se s rapperem Pauliem Garandem.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.