Nevím, ach jo! Startér krotí splašené banky zvuků a neposedné vokály

22. listopad 2023

Minule jsme si vyzkoušeli, že Startér umí být opravdu krutý. Bude zase i hodný? Jedno je jisté, na vrcholu hitparády se stále drží „Mužstrum“ od Toma Verna, zbytek soutěžních songů je v ohrožení. Kdo vypadne z kola ven? Snad to zase nebudou novinky, ty tentokrát servírují Binding Blank Pages (mezinárodně složená kapela usazená v Praze) a nebojácný songwriter Maxillegal.

U Binding Blank Pages se moderátoři pozastavili už nad samotným názvem kapely. Je moc komplikovaný? Je dobře zapamatovatelný? Ale co už, písnička Passersby se setkala s chválou, Martin si při poslechu vzpomněl na Placebo. A to prý není špatně, s ohledem na žánr by si ale představoval všeobjímající zvukovou stěnu, která v nahrávce bohužel absentuje. Na debutový singl ale slušná práce!

S bizarní, ale o to zábavnější novinkou soutěží Maxillegal, o němž toho moc nevíme. V podstatě jen to, že má rád třeba Depeche Mode, Gorillaz, Nirvanu a nebojí se ničeho. Podle toho vypadá i frekvence jeho vydávání, do Startéru se ale rozhodl poslat podivuhodnou skladbu Nevím, která moderátory přinejmenším zmátla. Přítomnost staccatových smyčců, dechů naznačuje, že se mu splašila banka zvuků. Nad tím vším neposedný a vtipný vokál, v éteru zůstala viset nezodpovězená otázka: „Chceš ty peníze, nebo ne?“.

Koho podle Filipa a Martina čeká hvězdná budoucnost? Poslechněte si celý díl hitparády neobjevených, pošlete nám svůj song na starter@rozhlas.cz či zahlasujte pro své oblíbence na wave.cz/starter.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.