Parabible #24: Prázdný hrob

12. duben 2020

Vrcholem křesťanských Velikonoc je nedělní oslava vzkříšení, události, která je ale v evangeliích popsaná stylem prozrazujícím určité rozpaky při pokusu zachytit něco, co se zachytit nedá. Parabible k těmto rozpakům přidává svůj pohled. 

Není náhodou, že prvními svědky vzkříšení Ježíše jsou dvě ženy. I tady má při čtení evangelia zůstat čtenář trochu v napětí, protože tehdy se svědectví ženy moc nedůvěřovalo, i když v případě mužů svědectví dvou očitých svědků obvykle dostačovalo k tomu, aby se událost považovala za ověřenou.

I v případě rozuzlení Velikonoc zůstává evangelium věrné svému stylu – vždycky zůstává prostor pro víru i pochybnost. Uvěří někdo emocionálně rozjitřeným ženám, že na vlastní oči viděly toho, který měl být stoprocentně mrtvý?

Poslechněte si dvacátý čtvrtý díl Parabible v podání Alexandra Fleka s úvodem Petra Wagnera. Tematicky se vztahuje k Velikonocům

Podcastová série Radia Wave Parabible vzniká ve spolupráci s novým audioportálem Českého rozhlasu mujRozhlas.cz. Jednotlivé díly Parabible najdete postupně od 1. prosince každý den na stránce wave.cz/parabible a na mujRozhlas.cz. K odběru podcastu se můžete přihlásit na wave.cz/podcasty. Více informací o knize Parabible najdete na www.parabible.cz.

autoři: Alexandr Flek , Petr Wagner
Spustit audio

Související

Více o tématu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.