O pořadu Parabible

Jak by vypadal příběh Ježíše Krista, kdyby se odehrál v kulisách dnešního Česka? Je dva tisíce let stará literární látka vhodná pro aktualizaci, aniž by se ztratila hloubka? Na to v roce 2018 odpověděla publikace jménem Parabible. Radio Wave nyní přináší její audioverzi v autorském čtení evangelického kazatele Alexandra Fleka a se stručnými úvody Petra Wagnera (pořad Hergot!). Od 1. prosince až do konce roku každý den přinášíme jednu peprnou biblickou aktualizaci.

Místo Nazaretu a Jeruzaléma slezské Nošovice a Praha. Odlehčené varianty nedělního čtení z evangelia, které překladatel Bible 21 Alexandr Flek sdílel na Facebooku, nasbíraly stovky čtenářů. Na sklonku roku 2018 vznikla jejich knižní podoba, která se dočkala v krátkém časovém sledu pěti dotisků. Ve zvukové verzi, vytvořené týmem Radia Wave pod dramaturgickým vedením Petra Gojdy a ve zvukové režii Jaroslava Pokorného, je Parabible rozdělena do 31 kapitol. Od první adventní neděle 1. prosince až do silvestra je ke slyšení každý den v 7:45 na webu a 16:40 ve vysílání ve vysílání Radia Wave.

Kromě kompletní Ježíšovy cesty od narození po nanebevstoupení přináší audioverze Parabible také několik bonusů z Nového i Starého zákona, včetně parafrázované modlitby Otčenáš. Při poslechu Parabible se tak dozvíte, proč jede Ježíš na Hradčany na vypůjčeném kole a proč by jeho učedníci místo rybářského povolání mohli dnes dělat třeba IT techniky. 

Podcastová série Radia Wave Parabible vzniká ve spolupráci s novým audioportálem Českého rozhlasu mujRozhlas.cz. Jednotlivé díly Parabible najdete postupně od 1. prosince každý den na stránce wave.cz/parabible a od 4. prosince na mujRozhlas.cz. K odběru podcastu se můžete přihlásit na wave.cz/podcasty. Více informací o knize Parabible najdete na www.parabible.cz.

Tento pořad se již nevysílá

Poslední záznamy

Pořad připravují

Další pořady

 • Audioknihy Radia Wave

  Audioknihy Radia Wave jsou série četeb současných knih z domova i ze světa v podání českých herců a hereček. 

 • Nespavci

  Nespavci je autorská podcastová série Magdaleny Hejzlarové o nespavosti a jejích paradoxech. Sama s ní má letitou zkušenost.

 • Radio Wave Sessions

  Záznamy unikátních živých vystoupení v produkci Radia Wave se zaměřením na stálice domácí hudební scény, čerstvé objevy i zahraniční jména, která se vyplatí sledovat.

 • Brrrap

  Rapová série Brrrap je podcast, který se zajímá o to, co se honí rapperům v hlavě, když nedrží mikrofon v ruce. Za jaké kariérní rozhodnutí by si rappeři nafackovali?