O pořadu Parabible

Jak by vypadal příběh Ježíše Krista, kdyby se odehrál v kulisách dnešního Česka? Je dva tisíce let stará literární látka vhodná pro aktualizaci, aniž by se ztratila hloubka? Na to v roce 2018 odpověděla publikace jménem Parabible. Radio Wave nyní přináší její audioverzi v autorském čtení evangelického kazatele Alexandra Fleka a se stručnými úvody Petra Wagnera (pořad Hergot!). Od 1. prosince až do konce roku každý den přinášíme jednu peprnou biblickou aktualizaci.

Místo Nazaretu a Jeruzaléma slezské Nošovice a Praha. Odlehčené varianty nedělního čtení z evangelia, které překladatel Bible 21 Alexandr Flek sdílel na Facebooku, nasbíraly stovky čtenářů. Na sklonku roku 2018 vznikla jejich knižní podoba, která se dočkala v krátkém časovém sledu pěti dotisků. Ve zvukové verzi, vytvořené týmem Radia Wave pod dramaturgickým vedením Petra Gojdy a ve zvukové režii Jaroslava Pokorného, je Parabible rozdělena do 31 kapitol. Od první adventní neděle 1. prosince až do silvestra je ke slyšení každý den v 7:45 na webu a 16:40 ve vysílání ve vysílání Radia Wave.

Kromě kompletní Ježíšovy cesty od narození po nanebevstoupení přináší audioverze Parabible také několik bonusů z Nového i Starého zákona, včetně parafrázované modlitby Otčenáš. Při poslechu Parabible se tak dozvíte, proč jede Ježíš na Hradčany na vypůjčeném kole a proč by jeho učedníci místo rybářského povolání mohli dnes dělat třeba IT techniky. 

Podcastová série Radia Wave Parabible vzniká ve spolupráci s novým audioportálem Českého rozhlasu mujRozhlas.cz. Jednotlivé díly Parabible najdete postupně od 1. prosince každý den na stránce wave.cz/parabible a od 4. prosince na mujRozhlas.cz. K odběru podcastu se můžete přihlásit na wave.cz/podcasty. Více informací o knize Parabible najdete na www.parabible.cz.

Tento pořad se již nevysílá

Poslední záznamy

Pořad připravují

Další pořady

 • Lásky čas

  Podcast pro lepší randění v Česku. O příjemných i rozpačitých momentech při hledání lásky a navazování vztahů napříč etniky.

 • Stopy

  Hudební projekt Radia Wave, který spojuje nerdskou fascinaci rozhlasovým archivem s láskou k elektronické hudbě. Sto let rozhlasu vysamplovaných v jedinečných skladbách.

 • Ve vlastní šťávě

  Trendy v současné gastronomii. Současné dění ve světě vaření, pečení a smažení.

 • Bludičky

  Bludičky jsou podcastová série Radia Wave o cestování po krajině za neznámými příběhy, v pohorkách a s batohem na zádech.