Pátrání po nejlepším českém filmu. Jsou to Sedmikrásky?

3. prosinec 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Sedmikrásky, režie: Věra Chytilová

Skandál v britské královské rodině, úspěch Věry Chytilové v prestižní anketě BBC a konspirace brazilského prezidenta Jaira Bolsonara, podle kterého může americký herec Leonardo DiCaprio za požáry v Amazonii. Další díl popkulturního pořadu Radia Wave Kompot shrnuje události z uplynulého týdne, které se nedaly přehlédnout.

Kuplířskou kauzu kolem druhého nejstaršího syna královny Alžběty II. sledovali moderátoři pořadu Kompot už minulý týden. V posledních sedmi dnech se Princ Andrew rozhodl odejít z veřejného života a sex s nezletilou, i přes všechny důkazy, odmítá. Britská společnost tak netrpělivě očekává speciální vydání pořadu BBC Panorama, ve kterém má promluvit jeho údajná oběť Virginia Giuffre. Jak je navíc do celého skandálu zapletený americký finanční poradce a registrovaný sexuální delikvent Jeffrey Epstein?

Přes 350 filmových expertů pomohlo vybrat redakci BBC Culture 100 nejlepších filmů, které režírovaly ženy. Na samém vrcholu stojí snímek Piano Jane Campionové, o něco níže například filmy Agnès Vardy, Sophie Coppoly nebo Kathryn Bigelow. Příjemným překvapením byl úspěch Věry Chytilové, jejíž snímek Sedmikrásky se v prestižní anketě dostal až na šesté místo. Proč je podle Hany příběh dvou Marií, které se rozhodnou být zkažené, protože svět kolem nich je také takový, ten vůbec nejlepší český film? A měly by se do tohoto žebříčku dostat se svými filmy Alice Nellis a Irena Pavlásková? I to byly otázky, které se řešily v novém dílu popkulturního pořadu.

Country zpěvačka a hudebnice Kacey Musgraves získala loni cenu Grammy za nejlepší album roku. Letos připravila pro jednu americkou streamovací službu vánoční hudební speciál. Jejími hosty byli například Lana Del Rey, James Corden, Camilla Cabello nebo Troye Sivan. Proč zmizela v Česku tradice vánočních televizních speciálů? A koho by si pozvali do své show moderátoři pořadu Kompot?

Vánoční speciál tým pořadu Kompot úplně nechystá, zaměří se ale na silvestr. Kdo zná českou a zahraniční popkulturu lépe? Tým známých osobností (hudebnice Never Sol, filmový publicista Petr Cífka, moderátorka ČT24 Mariana Novotná), nebo tým posluchačů pořadu Kompot? To zjistíte 10. 12. ve studiu Českého rozhlasu S2, kde se bude natáčet speciální Silvestrovský kvíz, u jehož nahrávání můžete být i vy. Více se dozvíte na facebookovém eventu.

Spustit audio