Petr Jandík + Jan Stodola: Ledolezení a bruslení

7. duben 2014
02555696.jpeg

Ledová Casablanca. Praktické a navýsost aktuální tipy na dálkové (také tzv. nordické nebo cross country) bruslení a ledolezení/drytooling v ČR i za hranicemi.

Petr Jandík je provozovatelem serveru horyinfo.cz, horolezec a vůbec sportovec (viz vysílání o altajském vodáctví z r. 2008 nebo o lezení ve středních Čechách z r. 2007). Jan Stodola je spoluautor knihy Na bruslích Českou republikou, a to mj. společně s Radkem Mikulášem (viz Cross country bruslení) a provozovatel webu brusleni.e-zpravy.cz. Vysílání navíc zpestřil Petr Kolouch živým telefonátem přímo z Orlické přehrady, kde právě bruslil.

Mluvili jsme o nejlepších místech k provozování obou ledových sportů, bruslení na českých řekách i na moři, umělých i přírodních ledopádech i o potřebných podmínkách i bezpečnosti – rizíku odlamování ledu z ledopádů nebo prolomení ledu na řekách a rybnících. Poslechněte si záznam živého vysílání!

Praktický řehled ledopádů v České republice včetně map najdete ZDE.

Praktické bezpečnostní rady a další informace o bruslení poskytuje Jan Stodola ZDE.

Živé vysílání hudebně dokreslili Wimme Saari, 9bach, nebo Fleet Foxes s White Winter Hymnal – záznam s hudbou najdete k online poslechu v Jukeboxu www.wave.cz/jukebox

Krásné ledolezení v Rakousku:Další články autora