O pořadu Pod kontrolou

Pod kontrolou je podcastová série o antikoncepci, sexu a vztazích. Ve třech dokumentech sledujeme, jak otázka kontroly početí ovlivňuje životy a vztahy sedmi mladých lidí. Proč a jak antikoncepci řeší? Komu v otázkách kontroly sexu věří? Jak otevření jsou k zásahům do svých těl? Jak se v jejich přístupu k antikoncepci odráží společenské stereotypy, náboženství a generační názorové posuny v otázkách feminismu nebo ekologie?

Na osobní příběhy navazují diskuse s odborníky z oblastí gynekologie a urologie, párové a sexuální terapie, společenských a environmentálních věd, teologie a náboženství.

Série Pod kontrolou startuje 17. září 2020. S týdenní periodicitou postupně nabídne tři dokumenty plus tři doprovodné debaty na téma antikoncepce, sexu a vztahů mezi mladými lidmi. Poslouchejte na webu wave.cz/podkontrolou, v aplikaci mujRozhlas a v dalších podcastových aplikacích.

Autorkou série Pod kontrolou je novinářka, moderátorka a dramaturgyně Veronika Ruppert. Tvůrkyně úspěšné podcastové série Svatebky a pravidelných pořadů Šatníky a Rozhovor Veroniky Ruppert na Radiu Wave.

Autorka: Veronika Ruppert
Dramaturgická opora a konzultace: Brit Jensen
Hudba: Freddy Ruppert
Zvuk: Jaroslav Pokorný
Vizuál: multimediální umělkyně Iryna Drahun

Pořad připravují

Další pořady

 • DokuVlna

  Radio Wave ve vysílání poprvé představuje formát autorských rozhlasových dokumentů. Čeští tvůrci se v cyklu DokuVlna věnují situacím a problémům blízkým mladému publiku.

 • Topinky

  Divoké komentáře hudebního dramaturga Aleše Stuchlého a redaktora Filipa Černého k novým trackům, které každou středu míří do playlistu Radia Wave.

 • Moje terapie

  Moje terapie je podcastový seriál, v němž si štafetu předávají vypravěčské dvojice tvořené terapeuty a jejich klienty.

 • Brambora s vejcem

  Lehce chaotická rubrika Ivany Veselkové a Aleše Stuchlého. Živé telefonáty celebritám všech kategorií - těch provařených, ale i těch, které neznáte, nebo vás nezajímají.