„Práce skladatele je osamělá,“ říká Muchow, který oživuje svou filmovou hudbu s The Antagonists

7. květen 2018

Jan P. Muchow & The Antagonists jsou superkapela tvořená členy Please the Trees, Khoiba nebo Hm... Skupina, která rekapituluje Muchowu filmovou hudbu k více než třicítce snímků, se chystá na svůj první pražský koncert v Divadle Archa. Před 20. květnem ale přišli zahrát do proskleného studia Radia Wave. Proč vlastně Muchow kapelu poskládal a na co se můžete na pražském koncertě těšit?

„Práce hudebního skladatele je hodně osamělou činností, proto si užívám, že teď můžu hrát s partou kamarádů,“ popisuje Jan P. Muchow, který toho za sebou má hodně. Je to devadesátkový idol, autor hudby k Samotářům, filmu Šeptej a skoro třicítce dalších. Archiv filmové hudby je také klíčem ke vzniku The Antagonists – Muchow ji totiž nikdy nehrál naživo.

S Emou Brabcovou z Luno a Khoiby nebo Václavem Havelkou III z Please the Trees spolupracoval na filmové hudbě už v minulosti. V roce 2017 vydal autorskou desku The Antagonist, kterou už s živou kapelou a symfonickým orchestrem přenesl na podium poděbradského festivalu Soundtrack. „V posledních letech Honza říkal, že má chuť koncertovat, takže nás napadlo oživit naši filmovou hudbu,“ říká Václav Havelka III a dodává, že The Antagonists jsou takovou pomyslnou hranicí, jak moc daleko je ochoten zajít v popu.

V čem je hraní s Janem P. Muchowem pro ostatní členy The Antagonists jiné, než působení v jejich kapelách a hudebních projektech? A jak koncerty baví členy symfonického orchestru? Poslechněte si celý rozhovor.

Jan P. Muchow & The Antagonists
autor: Hana Řičicová

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.