Překvápko, zodpovědnost, příležitost. Island Mint si pro výhru v Czechingu přišli ze zadních řad klubu

16. říjen 2023

Pětice Island Mint zvítězila v jedenáctém ročníku exportního projektu Radia Wave Czeching a čeká ji tak mimo jiné koncert na největším evropském showcasovém festivalu Eurosonic Noorderslag v Nizozemsku. „Překvápko, neczeching, radost, zodpovědnost, příležitost,“ reagují tři z pěti členů Island Mint ve studiu Radia Wave na otázku, jaká slova je napadají v souvislosti s nečekanou výhrou. Nejen o ní, ale také o novém EPčku jsme se bavili s Matyášem, Janem a Jakubem.

Stoupli jsme si dozadu, že se podíváme, kdo vyhraje a najednou jsme se museli prodrat celým tím zaplněným klubem na pódium. vzpomínají Island Mint, jak prožívali vyhlášení v pražském prostoru Fuchs2. Z dvacetiminutové stopáže koncertu byl Matyáš nejdříve trochu nervózní, ale nakonec si to všichni hodně užili: Energie za celou dobu nespadla ani u nás, ani mezi lidmi na parketu.” Jakub k tomu dodává, že si připravili hodně anti Island Mint' set: Dali jsme důraz na hlasitý, shoegazový věci a myslím, že to byla intenzivní dvacetiminutovka, taková kondenzovaná smršť.

Čtěte také

I díky ní přesvědčili šestnáctičlennou mezinárodní odbornou porotu složenou z hudebních kritiků, producentů i manažerů, že právě oni jsou těmi, kdo by měl letošní ročník Czechingu vyhrát. Hodně si vážíme té důvěry, ze které plyne zodpovědnost. Je to velká příležitost a chceme ji využít, komentuje výhru Matyáš. Krátce po výhře v Czechingu vydali Island Mint také nové, třískladbové EPčko nazvané All Studium No Punctum, se kterým vyrazili i na podzimní miniturné. To už je za nimi a podle slov kapely se teď do konce roku budou soustředit na radosti a povinnosti spojené s výhrou právě v Czechingu.

Jak ovlivnil zvuk nového EPčka a Matyáše samotného jeho studijní pobyt v Berlíně? Co znamená název All Studium No Punctum? A proč Matyáš některé vokály nahrával na zadním sedadle auta? Poslechněte si celý rozhovor se třemi pětinami kapely Island Mint!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.