Proč to nevyšlo? Poslouchejte podcastový seriál Rozchod

7. březen 2022

Denisa a Honza spolu strávili deset let. Teď se v nahrávacím studiu ohlížejí za svým vztahem, aby zjistili, proč se rozešli. Díky audionahrávkám, které Denisa v průběhu jejich společného života natočila, se noří do hlubin vlastních vzpomínek. Jsme tak s nimi u seznámení, prvních hádek, na svatební cestě, ale i ve chvílích, kdy říkají slova, která už nelze vzít zpátky. Denisa s Honzou hledají odpověď na to, kde se stala chyba a jestli se dalo rozchodu zabránit.

Denisa je umělkyně z AVU, která vytváří zvukové instalace ze všeho, co nahraje, ať už to jsou zvuky moře, králíků, nebo lidského těla. Dokumentuje ale hlavně Honzu a společný vztah, což ho mnohdy pěkně štve. Svou tvorbou se chce živit, ale prosadit se v uměleckém světě je pro ni těžké.

Honza je na první pohled úplně jiný než Denisa. Ona a rodina jsou pro něj na prvním místě. I proto se staví do role toho, kdo vydělává peníze, což ho občas frustruje. Vadí mu, jakým způsobem ho Denisa ve svých instalacích vykresluje. Celkově moc nerozumí její umělecké bublině, která je tak vzdálená od korporátního uvažování, ve kterém se pohybuje on.

Ačkoliv se může zdát, že jsou Denisa a Honza úplně jiní, podobají se jeden druhému víc, než si dokáží připustit. Lze jen tak škrtnout deset let společného života a posunout se dál?

Hlavní postavy podcastového seriálu Rozchod ztvárnili Denisa Barešová, držitelka Ceny Thálie, a Jan Nedbal. Režisérem, spoluscenáristou a autorem hudby je Šimon Holý, který se vrací po dvou sériích Zkouškovýho, prvního českého hraného podcastu pro mladé.

Jeden mikrofon, dva lidé a deset let společného života Denisy a Honzy. Pusťte si všech šest epizod na webu, v aplikaci mujRozhlas nebo v podcastových aplikacích.

Námět, hudba a režie: Šimon Holý
Asistentka režie: Radka Tučková
Scénář: Šimon Holý, Denisa Barešová, Jan Nedbal
Účinkují: Denisa Barešová, Jan Nedbal, Nina Rudišová a další
Dramaturgie: Kateřina Rathouská, Josef Kokta
Zvukový design: Luka Šuto
Režie videa, vizuál: Tereza Halamová
Vizuál seriálu: Kajetán Tvrdík
Premiéra: 7. 3. 2022
Tvůrci děkují Petře Molkupové z Klubu Králičí Hop za odborné konzultace.
autor: Josef Kokta
Spustit audio

Související