Ráno sázet stromky, večer beaty. Startér představuje hudební poustevnici Josefinu Dusk

19. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Startér - Josefina Dusk a Jonáš Zbořil

Studovala hereckou konzervatoř, ale pak se přestěhovala do jižních Čech, kde se živí sázením stromků nebo výpomocí u sousedů. Všechen volný čas pak věnuje hudbě. Josefina Dusk potvrzuje naši domněnku, že je hudební poustevnice. Její písničkářství je záležitost intuice.

Zní osobitě a vyzrále, i když Josefina přiznává, že hudbu dělá teprve rok. Nejdřív zkoušela hraní s kamarády, ale kapela jí připadala „moc organická“. Přesedlala proto na elektronickou hudbu a velmi rychle se v ní našla.

Písničky prý skládá po večerech a nikdy nad nimi moc dopředu nepřemýšlí. Možná proto působil song Somewhat Sideways tak bezprostředně – zůstaly v něm kondenzované emoce, které nás navíc bavily svou ambivalencí. 

Z českých kapel má Josefina ráda Zrní, jinak ale připravila playlist plný neznámých umělců, jejichž desítky let staré songy znějí, jako by je měli vydat v roce 2035.

Jak si Josefina představuje svou budoucnost? A proč vyměnila divadelní prkna za koncertní stage? Poslechněte si záznam ze Startéru s nadějnou a ojedinělou písničkářkou Josefinou Dusk.

Spustit audio

Související