Raveové raňajky, Matrix v jeskyni a hraní na kostelní varhany. Bratislavská techno spojka ODM je v Praze na roztrhání

21. říjen 2021

Bratislavský DJ a producent ODM z kolektivu Cereal je už nějakou chvíli zabydlený na lokální techno scéně a operuje napříč několika místními klubovými kolektivy. Z rodné hroudy si přivezl lásku k technu, cereáliím i zkušenosti kostelního varhaníka.

Filip aka ODM začínal ve své hudební dráze rovnou na té nejvyšší laťce – během dospívání se učil na kostelní varhany a několik let hrál v kostele na mších i svatbách. Od té doby to jde však s jeho „hardwarovým“ purismem z kopce – jak ostatně zrcadlí i jeho pseudonym ODM, což je zkratka pro Ongoing Decay of Morals.

Naopak nahoru směřovala Filipova selekce, kde se potkávaly tribální rytmy z Litvy v podání DJe JM, jeskynní rave z Matrixu od kultovní taneční formace Fluke i chorální epopeje Arvo Parta. Príma parta jsou ostatně ODM i Kewu, jak bylo slyšet v jejich společném nevydaném tracku, který také zazněl vedle dalších Filipových unreleased věcí. Více v aktuálním díle.

Kolik rukou člověk potřebuje při hře na varhany? Kdo by si vzal od Morphea obě pilulky? A proč Mikuláš pořád mluví po slovensky? Poslechněte si Flám s ODM!

autoři: Jan Bárta , Kewu
Spustit audio