O práci tanečnice chci mluvit se vším všudy, říká Simona aka Malibu Stacy
Hostkou pořadu o motýlech v břiše, požáru v srdci a všem, co z nás teče, byla Simona Holubová, Malibu Stacy nebo taky Tokju Fokju. Její umělecká jména odkazují k různým odvětvím, ve kterých pracuje. Simona je rapperka, která se rozhodla vydělávat si na tvorbu tancem u tyče.
Upozorňujeme, že tento pořad není vhodný pro děti.
Ohledně svých aktivit je Simona transparentní a snaží tzv. „sex work“ ukazovat v realistickém světle. Rámuje ho feministickým smýšlením a do zákulisí své práce vpustila taky novinářku Lindu Bartošovou, která pro Radio Wave ve spolupráci s kreativní producentkou a dramaturgyní Veronikou Ruppert vytvořila podcastovou sérii Slast.
Čtěte také
„Můj starter pack je solárko, manikúra, pedikúra, vlasy a řasy. To je základ, který se opakuje ne jednou, ale párkrát za měsíc. Pak záleží, jak často si koupím nové boty, kostýmky, parfémy a šperky,“ jmenuje Simona náklady na údržbu svého tanečního alter ega Malibu Stacy.
„Nesvlékám se úplně, odhaluji pouze horní polovinu těla. Ale jsem pořád tanečnice a u tyče metám salta a přemety,“ směje se Simona a dodává: „Nechci nikoho inspirovat k tomu, aby tancoval nahoře bez, spíš naopak. Mluvím o práci ‚topless‘ tanečnice veřejně, abych těm, kteří to odsuzují, ukázala, proč tuhle práci já nebo ostatní dívky děláme a co tahle práce obnáší.“
Proč je sex work podle Simony časoprostorová past? A co na to říká její maminka?
Související
-
Často mají dvojí identitu, jednu v klubu a jednu v soukromí. Dlouhodobě to nese určitou míru stresu
„Klientky mi často opakují, že si pro tuhle profesi vytvořily dvojí identitu. Jinou osobnost. A dochází tak k nějakému odpojení,“ říká terapeutka Markéta Šetinová.
-
Ženská sexualita je stále pole pro objevování. Omezují ji stereotypy, tlak na výkon a biologie
Ženy dosahují orgasmu méně častěji než muži. Souvisí to s tlakem na výkon a stereotypy. Hostem Moderní lásky byla Lucie Krejčová z Národního ústavu duševního zdraví.
-
Vidí rychlý výdělek a neuvědomují si rizika, říká Šádková z Rozkoše bez rizika
„Na sociálních sítích sledují příběhy ostatních, které si online vydělaly. Aby se jim vyrovnaly, posouvají své hranice. Ale už nevidí druhou stranu mince,“ říká Šádková.
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka