„RuPaul's Drag Race mi zachránil během karantény život.“ Proč nová řada show patří mezi ty nejlepší?

2. červen 2020

O drag queens je čím dál tím více slyšet. Velkou měrou za to může i populární soutěž RuPaul's Drag Race. Jak dopadla její dvanáctá řada, kterou doprovázelo několik skandálů a jeden vyloučený soutěžící? Odpověď hledal popkulturní pořad Kompot spolu s Ivanou Veselkovou, Alešem Stuchlým, Janou Patočkovou a Naomi Adachi.

Politická, angažovaná, třeskutě zábavná. Dvanáctá řada televizní show, ve které nejznámější drag queen RuPaul hledá další superstar této umělecké formy, vyvrátila obavy fanoušků a po několika slabších řadách nabídla čtrnáct dílů, které se kvalitativně vyrovnají i nejlepší šesté řadě. V té tehdy zazářila Bianca Del Rio, která po vítězství a světovém turné natočila mimo jiné i film pro streamovací síť Netflix. Výherce letošní řady byl pro mnohé panelisty mírným překvapením. Na druhou stranu se všichni panelisté shodují, že solidním vítězem by mohl být kdokoli z finálové trojice. Komu fandili a proč, se dozvíte také v novém Kompotu.

Čtěte také

Výrazné byly i celebrity, které se objevily v pozici hostujících porotců. Zatímco Whoopi Goldberg působila spíše nezúčastněně, u autentické reakce, kdy se Jeff Goldblum rozplakal nad vystoupením dvou drag queens, které rozhodovalo o jejich osudu v soutěži, nezůstaly suché ani oči Aleše Stuchlého. Podobně nadšené reakce sklidily i Nicki Minaj, Leslie Jones nebo Normani. Politický rozměr show doplňuje skutečnost, že porotkyní byla v jedné epizodě kongresmanka Alexandria Ocasio-Cortez.

Tým této soutěže v posledních letech chrlí spin-offy divokým tempem. Minulý rok si RuPaul přibral do seznamu britskou franšízu, která se vysílá na BBC. Několik týdnů se už také vysílá Secret Celebrity Drag Race, ve které soutěží středně známé hvězdičky, zkoušející drag poprvé ve svém životě. Za tři dny se navíc odvysílá pátá řada All Stars. V této variantě se vrací tváře známé divákům z předchozích řad. Nevyčerpává se tímto tempem formát celého pořadu? Odpověď naleznete poslechem nového dílu.

Jak reaguje RuPaul's Drag Race na podobnou soutěž The Boulet Brothers' Dragula? Které drag queens jsou ty nejpřeceňovanější? A kdo by si v kole, kde musí soutěžící parodovat známé osobnosti, vybral Jiřinu Bohdalovou nebo Kláru Issovou? Poslechněte si celý díl, ve kterém nepadne ani jedno slovo o Alysse Edwards, čímž se jí aspoň takto omlouváme.

Spustit audio