S dogecoinem až na Měsíc. Parodická kryptoměna žije díky memům

17. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Dogecoin meme

Svět se ještě pořád nemůže rozhodnout, jestli je Elon Musk kladný hrdina nebo záporák. Americký miliardář nicméně rád hraje na obě strany – v komediálním skeči televizní stanice Saturday Night Live se minulou neděli představil v roli Waria, padoucha z videoher společnosti Nintendo. V následném rozhovoru v SNL došlo i na parodickou kryptoměnu dogecoin, o které Musk často tweetuje a za jejíž nečekanou popularitu je zodpovědný.

Kryptoměně propůjčil tvář pejsek Doge ze stejnojmenného internetového memu a vůbec je se scénou internetového humoru spojená. Fotka roztomilého pejska rasy šiba-inu doplněná hláškami ve vysmívaném fontu Comic Sans a mizerné angličtině se stala jedním z nejpopulárnějších memů roku 2013. Nejspíš nikdo však nečekal, že o něm budeme mluvit ještě o osm let později.

Dogecoin meme

Dogecoin se stal něčím na způsob internetového memu kryptofinanční scény, ale jeho úspěchy jsou reálné. Letos už například stihl vyskočit o neuvěřitelných 15 000 procent. Minulý týden Musk oznámil, že jeho kosmická agentura SpaceX plánuje výpravu na Měsíc, která se kompletně zaplatí v dogecoinu. Tady to vypadá, že hranice mezi memovým vtipem a realitou tak nějak splývají.

Poslechněte si aktuální vydání rubriky Fenomem a zjistíte, proč Elon Musk hraje ve skeči americké televize záporáka, kde se vzala kryptoměna dogecoin a co má společného se světem memů. Kdo nevěří, že jamajský bob zvítězí? A podívá se roztomilý pes rasy šiba-inu na Měsíc?

Dogecoin meme

Dogecoin meme
autor: Karel Veselý
Spustit audio