Sebevražedný podzim: Chci se zabít!

10. listopad 2011

Sebevražda patří mezi nejčastější způsoby nepřirozených úmrtí na světě. Kromě rozdílů mezi jednotlivými národy, existují však i regionální speciality – v Praze patřil ještě do nedávna mezi nejoblíbenější sebevražedné objekty Nuselský most.

Jaké to je, když stojíte na Nuselském mostě a naproti vám, na druhé straně mostního oplocení stojí člověk, který se rozhodl skončit se životem? Na co myslí? O čem si chce povídat? A chce si vůbec ještě povídat? Jak těžké je někomu rozmluvit sebevraždu a jaké to je, když se to nepodaří? O sebevraždách v přímém přenosu, ale i o tom, kdo jsou policejní vyjednavači, jsem si povídala s Miroslavem Vymyslickým.

mjr. Mgr. Miroslav Vymyslický, národní koordinátor krizového vyjednávání Policie ČR.

02154373.jpeg

Literatura:
J. Koutek, J. Kocourková: Sebevražedné chování

Odkazy:
Krizové centrum RIAPS, Centrum sociálních služeb Praha
Centrum krizové intervence, PL Bohnice
Psychportál: Brána k odborné pomoci

autor: Adéla Paulík Lichková
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.