Sklíčka remixov. Poslechněte si Nirvanu, Cher, Kylie Minoque a Eiffel 65 tak, jak je neznáte

24. červen 2021

Nejen remixem živ je klubový producent – tentokrát jsme však ve Flámu rezignovali na původní znění a vyhledávali pouze co nejnezvyklejší verze tracků, které nás – a vás dost možná také – provází od dětství. Kam všude nás naše remixové toulky zavedly?

Celé to odstartoval Honzův earworm v podobě generačně definujícího normalizačního bangeru Ja, ty a môj brat od kapely Modus. Patejdl Vašo, Žbirka Miro, Lehotský Ján, však to znáte. Minulý týden na jedné střešní párty pak Honzovi poradil jeho trapový remix kolega a onehdá host Flámu Homer.

A pak se ta celá, nově nabytá (či spíše znovuoživená) remixová obsese nezastavitelně rozjela do všech směrů – od hardbass Kylie Minogue slovenského beatového brata FVLCRVMa a bollywoodských verzí soundtracku Policejní akademie jeho kolegy a krajana Jimmyho Pé přes mírové edity Eiffel 65 od Mr. Mitche a swingující garážové vydání Rogera Sancheze od Conducty až po tzv. konečnou stanici Soundcloudu, kterou je producent Sherekahnn.

V jeho arzenálu monstrózních předělávek najdete nádherně znetvořené takřka vše – od Oasis a Nickelback přes Shaniu Twain a Taylor Swift až po Spongeboba a Aphexe Twina. A co mají všichni společného? Každý den kouří trávu. My si dáme sem tam pauzu.

Jaká je nejlepší předělávka Nirvany na internetu? Platí, že kolik remixů znáš, tolikrát jsi DJem? A co na to Nickelback? Poslechněte si Flám plný ultimátních remixů!

autoři: Jan Bárta , Kewu
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.