Smoove & Turrell o novém singlu The Light

26. červenec 2023

I o prázdninách jedeme na plné obrátky a z rozhovoru, který jsme před týdnem pořídili se Smoovem a Turrellem při jejich návštěvě Voodoo karnevalu v Kostelci nad Orlicí, jsme pro vás zpracovali tu část, kde mluví o právě vydaném singlu The Light, na kterém hostuje klávesák Ronnie Foster. 

Došlo i na další muzikanty z britských ostrovů - zpěvák a muzikant Don-E slaví 30 let na scéně deskou 30 a Greg Blackman si vypůjčil Dutty Moonshine Big Band na single Everybody's Talking. Zámoří zastupovali interpreti jako Zbonics, Liv Warfield, Shafiq Husayn a Marcel Anderson, kteří přispěli do našeho mixu svými nejnovějšími počiny. A pravidelná rubrika Groove Window zůstala doma, aby představila desetičlenný ansámbl Celest & Charles.

Otvírák obstaral remix Mr. Moustacheho na skladbu Love, kterou nedávno vrhl do světa projekt IKON Tomáše Konůpky. Další dva remixy ke skladbě najdete k poslechu tady.

Francouzský label Funky French League připravil na léto novou kompilaci s názvem Discoconuts Vol 3, ze které jsme do vysílání poslali skladbu Dodo Papa I Dous v MonsieurWilly editu. Celou kompilaci si můžete vyslechnout a třeba je i podpořit tu.

Přestože Izo FitzRoy letos vydala třetí studiovou desku, vydává teď nový single Body of Mine, který na ní nenajdete. Byl sice natočen během studiových sessions k albu, ale na něj se nehodil, tak ho posílá samostatně až teď.

Smoove & Turrell mají venku track The Light z jejich na říjen chystané desky Red Ellen, na který se jim povedlo přibrat legendárního klávesáka Ronnieho Fostera. A my jsme vám jej nechali oběma pány ve vysílání okomentovat, protože jsme je před týdnem, kdy dorazili na Voodoo Karneval i vyzpovídali.

Shafiq Husayn vydal v červnu nové album So Gold a na jednu ukázku z něj došla řada i v našem vysílání. Celé si jej můžete poslechnout a případně i všechny na něm zúčastněné muzikanty podpořit tu.

V rámci pravidelné rubriky Groove Window, jsme představili domácí desetičlennou úderku Celest & Charles a zároveň zahráli dvě ukázky z  jejich letošní desky Popkorn, kterou si celou můžete poslechnout třeba tady. 

Playlist dílu najdete tady.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.