Somewhere in Between v galerii Trafačka

13. březen 2012

V indonéské Yogyakartě strávila roční uměleckou stáž Magdaléna Peševová, absolventka malby a nových médií na pražské AVU. Své osobní zkušenosti z opačné strany zeměkoule shrnula ve výstavním projektu s názvem Někde mezi, v angličtině Somewhere in Between.

Poprvé ho prezentovala v galerii Biasa v Yogyakartě a v těchto dnech můžete výstavu Somewhere in Between vidět v galerii Trafačka v Praze.

Práce Magdalény Peševové tam doplňuje indonéský malíř Kokok Suratmoko. Magdaléna Peševová se věnuje monumentální malbě, kresbě v interiéru a exteriéru, malbě závěsných obrazů a ilustraci a také malbě konceptuální. V Odpolední session jsme s ní a s Kokokem Suratmokem mluvili o jejich uměleckém přístupu a o setkání českého a indonéského výtvarného umění.

V sobotu 17. března můžete od 18:00 absolvovat komentovanou prohlídku výstavy Somewhere in Between, která je otevřená denně mimo pondělí od 13:00 do 19:00. Zvaní jste také na závěrečnou oslavu Magdaléniných narozenin spojenou s dernisáží 21. března. Více informací hledejte na trafacka.net.

Spustit audio