Sorry, kluci. V hitparádě neobjevených zase dominují zpěvačky a jejich osobní zpovědi

26. leden 2022

Jedné je šestnáct a ještě fandí tradiční rockové kapele. Druhá se na hudební scéně pohybuje přes deset let a ze všeho nejraději vystupuje sama. Obě teď soupeří o první příčku v patnáctém kole hitparády neobjevených. Komu dáte hlas – Antonii, nebo Maně Dark?

Je to teprve pár dní, co vyšel první díl skvělého podcastu Anety Martínkové (jistě ji znáte jako naši porotkyni) o ženských hlasech na domácí hudební scéně. Z našich novinek by určitě taky měla radost. Antonii je teprve šestnáct, ale už sebevědomě zpívá o svých nejistotách.

„Říkají, že zamilovat se je snadné,“ začíná Antonie skepticky, sama prý nenašla nikoho, s kým by si připadala speciální. Waste of Time je song, který nás baví svou upřímností, autenticitou. Tak nějak se k tomu ty staré rockové aranže vlastně hodí. Je zvláštní, že přes svůj konzervativní zvuk byste u Antonie poznali, že zpívá song z 21. století. Škoda jenom těch divně posunutých „falešných“ tónů.

Mana Dark je pseudonym herečky Dany Markové, která se rozhodla položit na lopatky hudební scénu. Song Radiohit je samozřejmě hodně nerádiový. Křičí z něj samota na sto honů. A není to jenom refrénem, ve kterém Mana Dark zpívá: „I am so lonely, lonely, lonely, lonely again.“

Ačkoli nejde o úplně nejoriginálnější song na světě, Maně se nedá upřít charisma. Zvuk oklestěný na naprosté minimum, hlas, kytara a trochu ozvěny dost pomáhají efektu blízkosti. Člověk má pocit, že když poslouchá, Mana Dark konečně není tak sama.

Která ze dvou novinek to tedy bude? Nebo snad dáte hlas někomu jinému?! Může být! Hlasy posílejte na wave.cz/starter, vlastní songy pak na starter@rozhlas.cz.

autoři: Jonáš Zbořil , Jakub Kaifosz
Spustit audio