Spitfire Company: Nedotknutelní

14. září 2010

Nové představení Nedotknutelní českého alternativního souboru Spitfire Company (premiéra 9. 9. 2010 v NoD/Roxy) přišla do Odpolední session představit Miřenka Čechová.

Divadelní projekt Nedotknutelní podle autorů rozvíjí a zakončuje jednu z několika dramaturgických linií souboru Spitfire Company (www.bezhlavi.cz) Vztah mezi vnitřním prožíváním a vnější reflexí, privátním a společenským, osobním a cizím. Na procesu zkoušení se podíleli takové osobnosti jako Cecile da Costa z Farmy v jeskyni, choreograf a tanečník Jiří Pokorný, který má zkušenosti z Nederlands Dance Theatre, dirigent a skladatel Jan Kučera nebo tanečník Matěj Matějka.

Mluvili jsme o posunu Spitfire Company k současnému tanci, o Grotowského institutu ve Vroclavi, o autismu, inspirací ve Virginii Woolfové a doprovodných projekcích.

autor: Pavel Sladký
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.