Společný červencový jmenovatel? Pánev plná dámského groovu!

4. červenec 2023

Aniž bychom to plánovali, první červencový Grundfunk ovládly dámy v rolích hostů. Ať už Bára Poláková jako host Terezy Černochové v jejím nejnovějším singlu, nebo Erykah Badu v roli hosta Janelle Monáe v remixu skladby Q.U.E.E.N. Došlo i na zpěvačky Tasitu D'Mour, která nazpívala vokály na novinku Gotta Get Up od Maxe Sedgleye nebo Zaru McFarlane, která poskytla svůj hlas Nicola Contemu na jeho čerstvě vydané album Umoja. 

Ale nejenom v rolích hostů byly dámy, jejichž hlas zněl tímto Grundfunkem –⁠ Malika Tirolien z kapely Bokanté, nebo Flore Benguigui z uskupení L'Impératrice, se také předvedly na právě vypuštěných novinkách svých domovských kapel. A všemu nasadila korunu Melba Moore, která si na předělávce skladby It Seems To Hang On, troufla sama nazpívat party dua Ashford & Simpson.

Max Sedgley chystá na druhou půlku letošního roku desku Shedonism a první single z ní, píseň Gotta Get Up s hostující zpěvačkou Tasitou D'Mour je již venku. K opětovnému poslechu můžete zamířit sem:

Fun Lovin' Criminals vydali po půl roce již druhé EP v řadě, na kterém se v roli hlavního zpěváka představuje Brian Leiser, protože zakládající člen a původní hlavní vokalista Huey Morgan kapelu před časem opustil. V listopadu tak do Prahy dorazí poprvé v nové sestavě s kytaristou Naimem Cortazzim a nové EP The Capistrano Sessions si můžete vychutnat celé tu.

Tereza Černochová má venku nový single Pánev, na kterém si zahostovala i Barbora Poláková. Najdete ho na její třetí studiové desce Slečna náročná, která vyjde na podzim.

Britská skupina Stone Foundation si ke svým pětadvacetinám nadělila bestofku Standing In The Light, kterou máte celou k poslechu třeba tady.

Italský DJ, producent a kytarista Nicola Conte vydal v novou desku Umoja, což ve svahilštině znamená jednota“, nebo ještě lépe harmonie. Dvě ukázky z ní jsme nasadili do vysílání a zbytek si můžete dát třeba tady.

Na úplný závěr jsme si prolétli historii s mezinárodně složenou kapelou Bokanté –⁠ History se totiž jmenuje jejich třetí právě vydané album.

Playlist dílu najdete tady.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.