Proč Poláky tak bere Česko? Milují Karlštejn, Krtečka a nakládaný hermoš
Hostkou Buchet byla tentokrát polská fanynka všeho českého Dorota Chmielewska, která o naší kotlince napsala dokonce i knihu. Ta vyprávěla o tom, proč feeluje české pohádky a hrady. Dorota také rozkládala o tom, jak jí v Žatci uhranul oltář s velkou chmelovou šiškou a jak se snažila smažit sýr bez fritézy, ale nepodařilo se jí to.
Ivanka pak rozvinula teorii o tom, že ideálním člověkem by byla kombinace Čecha a Poláka. Tématem hovoru byla samozřejmě i sexualizace postavičky Rumcajse a pak se mohlo jít pomalu domů.
Chcete si popřemítat o tom, že Češi možná nejsou až takoví mrzouti, jak si sami o sobě myslí? Pusťte si do uší a duše Buchty s polskou obdivovatelkou české nátury a možná se Vám to zadaří.
Související
-
Polsko a Česko rovná se velká světová láska
Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly slavistku Káju z Krakova, s kterou si popovídaly o tom, že Polsko není jen domovinou zapečených baget a katolictví.
-
Polsko nejsou jen levné potraviny a láska k Jožinovi z bažin
Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu studenta umění a polštiny Vincenta, kterého k Polsku váže ambivalentní vztah plný lásky i kritiky.
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.