Startér hrdě přijímá přeučeného death metalistu i zpívající bubenici

17. leden 2023

Selekce soutěžních songů 15. kola působila... tak nějak chladněji. Může za to asi absence letního hitu od kapely Adventures, která si ve Startéru se singlem Beach odsloužila svých pět týdnů. Opět jsme se loučili také s novinkami (achjo) – spousta z vás asi tolik neholduje krabím tyčinkám, Kpt. Krab totiž za uplynulý týden nasbíral pouhé 2 hlasy. Cruel Company, jejichž song Restart se minule dočkal textového rozboru, nasbírali o dost víc. Stejně to ale nestačilo.

Mezi novinkami jsme přivítali třeba zavedenou kapelu WYFE, která bude ve Startéru hrát podle Terezy a Filipa spíše podpůrnou roli pro ostatní soutěžící. „Zní to fajn, ta kapela má jasně hozený jak hudební, tak i estetický vlivy, a to v zavedenejch a pro mě už lehce boomerskejch kapelách jako White Lies. Jedno je jistý – maminky na to budou tancovat,“ zaznělo při hodnocení.

Přihlásila se také zpívající bubenice Gabriela Witos, která míří vysoko. Naznačuje to například její ambice pokořit jednu z prestižních hudebních škol v zahraničí. Její vyumělkovaný debut Look Into Your Eyes se možná trochu moc snaží, Filip z něj každopádně byl o něco nadšenější než Tereza.

Trojici novinek doplnil ještě bývalý death metalista Lukáš Kejla, který by si možná měl najít nějaký chytlavý pseudonym. Dostal každopádně plusové body za překvapení – um ca um ca pasáž v jeho skladbě Right Before It Failed moderátoři opravdu nečekali.

Který song 15. kola hitparády neobjevených je váš oblíbený? Ukažte mu lásku tím, že pro něj zahlasujete! Dále nám také můžete posílat vlastní hity na adresu starter@rozhlas.cz.

Spustit audio