Startér hrdě přijímá přeučeného death metalistu i zpívající bubenici

17. leden 2023

Selekce soutěžních songů 15. kola působila... tak nějak chladněji. Může za to asi absence letního hitu od kapely Adventures, která si ve Startéru se singlem Beach odsloužila svých pět týdnů. Opět jsme se loučili také s novinkami (achjo) – spousta z vás asi tolik neholduje krabím tyčinkám, Kpt. Krab totiž za uplynulý týden nasbíral pouhé 2 hlasy. Cruel Company, jejichž song Restart se minule dočkal textového rozboru, nasbírali o dost víc. Stejně to ale nestačilo.

Mezi novinkami jsme přivítali třeba zavedenou kapelu WYFE, která bude ve Startéru hrát podle Terezy a Filipa spíše podpůrnou roli pro ostatní soutěžící. „Zní to fajn, ta kapela má jasně hozený jak hudební, tak i estetický vlivy, a to v zavedenejch a pro mě už lehce boomerskejch kapelách jako White Lies. Jedno je jistý – maminky na to budou tancovat,“ zaznělo při hodnocení.

Přihlásila se také zpívající bubenice Gabriela Witos, která míří vysoko. Naznačuje to například její ambice pokořit jednu z prestižních hudebních škol v zahraničí. Její vyumělkovaný debut Look Into Your Eyes se možná trochu moc snaží, Filip z něj každopádně byl o něco nadšenější než Tereza.

Trojici novinek doplnil ještě bývalý death metalista Lukáš Kejla, který by si možná měl najít nějaký chytlavý pseudonym. Dostal každopádně plusové body za překvapení – um ca um ca pasáž v jeho skladbě Right Before It Failed moderátoři opravdu nečekali.

Který song 15. kola hitparády neobjevených je váš oblíbený? Ukažte mu lásku tím, že pro něj zahlasujete! Dále nám také můžete posílat vlastní hity na adresu starter@rozhlas.cz.

autoři: Filip Černý , Tereza Odehnalová
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.