Startuje Pochlap se, pořad o mužském světě a emocích. Václav Rouček a jeho hosté o maskulinitě 2.0

8. březen 2021

Máme být tvrdí? Máme být citliví? Kdy chlapi brečí? A proč někdo čůrá na porcelán a někdo do vody? Od 21. března spouštíme na Radiu Wave pořad Pochlap se, ve kterém Václav Rouček se svými hosty otevírá otázky maskulinity. Uslyšíte sportovce, rappery, podnikatele, umělce, jednoduše kluky a muže z různých společenských bublin.

Václava Roučka nejspíš znáte jako zpěváka a hudebního skladatele. Kromě toho je také hokejista, designér, syn a čerstvý táta. „O tom, co pro mě vlastně znamená být chlap, jsem začal přemýšlet zhruba před třemi lety. Po pár letech nenahrávaných diskuzí s přáteli jsem se rozhodl, že tohle téma si zaslouží podcast,“ říká Václav Rouček.

Hostům pokládá jednoduché, ale ne úplně obvyklé otázky: Kdys naposledy brečel? Umíš rodičům říct: mám tě rád? Komu se svěřuješ? Zároveň se ale nesnaží nacházet nějaké univerzální „správné“ odpovědi. „Pochlap se není platforma pro ‚nadsamce‘ nebo absolutní vzory. Nedávám recepty na dobrý život, k chlapství si každý docházíme jinudy a jinak,“ vysvětluje Václav Rouček.

Pusťte si teaser pořadu Václava Roučka Pochlap se. Rozhovory o mužském světě a emocích poslouchejte od 21. března každou neděli od 20:00 na webu Radia Wave, v aplikaci mujRozhlas.cz nebo v dalších podcastových platformách.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.