Šutry v čokoládě. Poslechněte si příběh o cestě, která prověří vztah dcery a otce

19. září 2020

Kristýna se rozhodla vzít svého tátu na dovolenou do italských Alp. Chce s ním být daleko od domova, daleko od jeho zaměstnání, prostě pár dnů jen oni dva. Potřebuje totiž zjistit, jaký je jejich vztah. A jestli spolu vůbec ještě dovedou otevřeně mluvit. Poslechněte si, na co během výletu s tátou přišla.

Pro tátu dovolená, pro Kristýnu osobní mise. Na konci léta spolu odjíždí do italských Dolomit, kde ho chce Kristýna trochu víc poznat. Dokáže se na něj dívat jen jako na taťku a užívat si ho takového, jaký je? Nebude mít potřebu ho kritizovat? Třeba právě za to, jaký je a jaký byl manžel pro její mámu?

Kristýna Břeská se svým tátou

Zatímco táta se psychicky připravuje na svou první ferratu v životě, Kristýna se pokouší zbavit starých vzorců přemýšlení. Pozoruje, jak mezi nimi plyne čas v cizím prostředí. Snaží se pochopit jeho chování, které jako dítě odsuzovala. Postupně odkrývá napojení, které se zdálo být neviditelné.

„Můj táta je někdo, kdo neumí psát. Pro tuhle informaci jsem si jela do italských Dolomit, protože u nás doma bych na to nikdy nepřišla.“

Autorka: Kristýna Břeská
Dramaturgie: Martina Pouchlá
Zvuk: Radek Veselý

O autorce:

Kristýna Břeská pochází z Jičína a nyní žije v Praze, kde studuje divadelní režii na Katedře alternativního a loutkového divadla DAMU. Vystudovala také žurnalistiku a uměnovědná studia na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Jejím rozhlasovým debutem byl dokument Siga el baile – je možné se někdy zastavit?, který uvedl Český rozhlas Dvojka v roce 2020.

Poslechněte si dokument Šutry v čokoládě od Kristýny Břeské.

autor: Kristýna Břeská
Spustit audio