Teploty jdou nahoru, pojďme se zchladit. Startují Plavky, série o vodě v krajině a koupání

6. červen 2022

Ondra Šebestík a Kateřina Tomsová v šesti dílech prozkoumají Třeboňsko – krajinu rybníků, ptáků, kapra i cyklistů a vykoupou se v pískovně. Navštíví jezero Milada u Ústí nad Labem, které vzniklo zatopením uhelného dolu Chabařovice a zjistí, jak vzniká inženýrská jezerní krajina, nebo jak funguje voda na Radovesické výsypce u Bíliny. Vezmou vás do biosférické rezervace při soutoku Moravy a Dyje, v jejímž divokém korytu se i svlaží.

Kromě toho vás čeká i historie plovárenství v secesních kulisách přírodního koupaliště Dachova a další osvěžující témata, o kterých budou autoři mluvit s ekology, místními nadšenci, krajinnými architekty, hydrology a dalšími odborníky, kteří mají k vodě blízko.

Podcast o vodě a koupání Plavky poslouchejte na Radiu Wave od 14. června 2022. Každé úterý přistane nový díl na webu wave.cz/podhoubi, v mobilní aplikaci mujRozhlas a v dalších podcastových aplikacích.

Plavky jsou speciální série podcastu Podhoubí o vodě, krajině a koupání. V šesti dílech se s Ondrou Šebestíkem, Kateřinou Tomsovou a odborníky vydáváme na Třeboňsko, k jezeru Milada u Ústí nad Labem, do biosférické rezervace při soutoku Moravy a Dyje nebo za historií plovárenství dachovského koupaliště.

autoři: Ondřej Šebestík , Kateřina Tomsová
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.