timINg: Koncert pro osm tanečníků a orchestr

11. květen 2011

Koncert pro osm tanečníků a orchestr - to je ve zkratce unikátní představení timINg, které 9., 10. a 11.května uvedla Nová scéna Národního divadla. Projekt timINg kromě hudby a tance pracuje také s videoprojekcí a stovkou metronomů.

Právě metronomy celé představení zahajují, když celou stovku naráz uslyšíte ve skladbě Poeme symphonique. Zdrojem inspirace pro taneční choreografii byly vlastní vzpomínky tanečníků skupiny DekkaDancers, které pak převedli do pohybu. Kromě samotného jeviště se tančí v úvodní části představení v různých zákoutích budovy Nové scény, divák jejich pohyby může sledovat na obrazovkách na jevišti.

Představení je originální symbiózou hudby, tance a videa. Společným jmenovatelem všech složek timINgu je téma vnímání času, vzpomínky a otázka jakou rychlostí nám všem plyne čas?
TimINg přišli do Odpolední session na Radiu Wave představit tanečník Tomáš Rychetský a autor videoprojekcí Pavel Hejný.

Spustit audio

Nejposlouchanější

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.

František Novotný, moderátor

setkani_2100x1400.jpg

Setkání s Karlem Čapkem

Koupit

Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.