Tip Jakuba Pavlovského: Knihomol je dojemný příběh člověka, který zasvětil celý život čtení

21. únor 2023
Tip

Moderátor pořadu Záložka Jakub Pavlovský si pro vás tento týden připravil doporučení na celou knižní edici. České nakladatelství Take Take Take vytvořilo šestidílnou edici tenkých knížek, které s sebou můžete bez problému nosit kamkoliv, klidně v batohu či kabelce. Hodit se vám budou při čekání na přátele nebo v čekárně u doktora. Najdete mezi nimi české i zahraniční autory. Za vaši pozornost pak stojí zejména povídka Knihomol od rakouského spisovatele Stefana Zweiga.

Hlavní postavou je Jakub Mohl – zarytý milovník knih, který přes svou posedlost nevnímá okolní svět. Zapamatuje si každý drobný detail knihy, kterou zrovna čte. Odříznut od reálného dění pak ani nepostřehne probíhající první světovou válku. Knihomol je dojemný a smutný příběh člověka, který celý svůj život zasvětil čtení.

Kam až dovedla zaslepená láska ke knihám hlavní postavu z povídky Knihomol? Poslechněte si celý Tip Jakuba Pavlovského.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.