Tip Terezie Kovalové: Vyrazte na festival. Běží Noir festival i Letní shakespearovské slavnosti

28. červenec 2020
Tip

Hudebnice Terezie Kovalová přináší v kulturním Tipu řadu doporučení na zajímavé koncerty nebo filmové a divadelní festivaly. Radí například návštěvu Letních shakespearovských slavností, které probíhají ve všech běžných programových destinacích, letos ovšem v omezených kapacitách. Festival tedy můžete navštívit v Ostravě, Praze, Brně i Bratislavě.

Pokud patříte spíše mezi filmové fanoušky, Kovalová doporučuje návštěvu Noir Film Festivalu 2020. Snímky, které znáte zejména z hollywoodské filmové produkce 40. a 50. let minulého století, můžete vidět v areálu hradu Křivoklát od 20. do 23. srpna. Projekci pod širým nebem letos v létě zažijete i prostřednictvím Kinematografu bratří Čadíků. Vybírat můžete z několika desítek destinací po celé republice. Kompletní výčet hledejte na stránkách projektu.

Raději vyrazíte na hudební koncerty? Poslechněte si celý Tip s violoncellistkou Terezií Kovalovou. Doporučení má i pro vás.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.