Undra Dorjzundui o životě u nás

31. prosinec 2013

Do Mongolska jezdí většina Čechů spíš na dobrodružnou dovolenou, poznávat daleké a široké stepi, potkávat kočovné pastevce a užívat si tu rozlehlou nádheru. Díky socialistické spolupráci ale máme k Mongolsku docela blízko.

Spousta lidí za komunismus u nás studovala a svoje krajany následovala po pádu režimu taky Undra Dorjzundui. Původem studentka potravinářství, dneska kadeřnice a matka dvou dětí. Po jakých cestách ji osud zavedl na tu naší českou křižovatku, na to se ptala Zuzka Rejchová.

Od doby, kdy Undra Dorjzundui poprvé došlápla na českou půdu uplynulo už 17 let. Než se tu ale opravdu usadila, posílal jí osud pár let střídavě do Mongolska a zase zpátky do Prahy. Postupně si tu vybudovala nejenom zázemí pro sebe ale i svoje dvě děti. O tom, co všechno si musí vybojovat svobodná matka, která navrch neumí moc dobře česky, ví své. Odvaha, pro Mongolce tak typická, jí určitě pomohla ustát, tu často hrbolatou životní cestu k samostatnosti. Kam se jí povedlo dojít si můžete poslechnout i vy.

autor: Susana
Spustit audio